Stránkovanie: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... | 11 | Ďalej »
Usporiadanie výrokov: Od najnovších | Podľa autorov

Všeobecné výroky

 1. Zobuďme sa! Otčenáš nikdy nebol len modlitbou!

  Modlitba Otčenáš nebola nikdy tým, za čo ju ľudia po celé stáročia považovali. Nikdy totiž nebola iba modlitbou, to jest niečím, čo má byť odriekané v domnení, že práve používaním týchto slov sa správne modlíme. Otčenáš je v skutočnosti niečím oveľa väčším! Je to praktický návod, ako má človek žiť a o aké hodnoty má vo svojom živote usilovať.

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1704/zobudme-sa-otcenas-nikdy-nebol-len-modlitbou

  - [ oto ]
 2. Bratia Slovania! Nemajú nás za nič!

  Viete o tom, že existuje plán elity najbohatších a najmocnejších nášho sveta na zredukovanie ľudstva na zlatú miliardu? A viete, aká má byť rasová a národnostná skladba tejto miliardy, ktorá má slúžiť elite? Viete o tom, že jej najväčšiu časť majú tvoriť predovšetkým národy západného sveta, pričom mnohé slovanské národy majú byť úplne vyhladené? Alebo z nich má byť ponechaný iba nepatrný zlomok, určený na zabezpečovanie základnej obslužnosti území, ktoré pôvodne osídľovali.

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1703/bratia-slovania-nemaju-nas-za-nic

  - [ oto ]
 3. Človeče buď človekom! Aj v intimite!

  Vopred upozorňujem, že tento text je určený iba ľuďom, ktorí akceptujú duchovný rozmer bytia. Mnohí z nich sa totiž domnievajú, že ak uzavrú cirkvou posvätený manželský zväzok znamená to, že pri uspokojovaní svojej telesnosti môžu v rámci neho robiť absolútne čokoľvek. Že úplne všetko, čo činia pri plnení svojich manželských povinností je tým pádom prípustné a počestné.

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1702/clovece-bud-clovekom-aj-v-intimite

  - [ oto ]
 4. Trump! Svet dostal šancu! Využije ju?

  Koncom roka 2016 balansoval náš svet takmer na pokraji vojenského konfliktu USA a Ruska, s tendenciou jeho eskalácie až do jadrovej konfrontácie. Atmosféra priam hmatateľného napätia, s podtextom blízkeho svetového konfliktu mocností však povolila okamžite po zvolení Trumpa za prezidenta USA a v súčasnosti je možné badať v tomto smere naozaj značné uvoľnenie. To samozrejme neznamená, že by bolo zrazu všetko absolútne bezproblémové, ale minimálne o vojne mocností sa už ako o skoro hotovej veci prestalo hovoriť.

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1702/trump-svet-dostal-sancu-vyuzije-ju

  - [ oto ]
 5. O hlbokých duchovných príčinách súčasného svetového diania

  Tento text je pokusom o postihnutie prvotnej príčiny a posledného dôsledku veľkého svetového diania, ktorým má byť zotročenie národov a zredukovanie ľudstva samozvanou elitou na takzvanú zlatú miliardu. Áno, za fatálnej nevedomosti vyššie spomínaných skutočností sú jednotlivci i celé národy ako ovce nenápadne, ale isto tlačení k nastoleniu nového svetového poriadku nadvlády elít nad absolútne zotročenými masami.

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1701/o-hlbokych-duchovnych-pricinach-sucasneho-svetoveho-diania

  - [ oto ]
 6. Prečo nám chce Tvorca vziať slobodnú vôľu?

  Stvoriteľ nám daroval slobodnú vôľu. Môžme ju užívať po svojom, čiže žiť v hriechu, alebo žiť podľa jeho prikázaní. Ibaže prikázania sú vlastne konkrétne pravidlá. Zákony ako správne žiť. Musíme ich dodržiavať, ak chceme byť spasení, teda úplne sa im podriadiť. Prestať žiť podľa svojej vôle a začať žiť podľa Vôle Božej. Dobrovoľne sa vzdať vlastnej vôle a úplne sa podriadiť niečomu vyššiemu. Vzdať sa svojho práva rozhodovať o vlastnom živote a prijať fakt, že sme bezmocne vydaní napospas niekomu inému. Nie je to definícia otroctva?

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1611/preco-nam-chce-tvorca-vziat-slobodnu-volu

  - [ oto ]
 7. Bezhotovostná platba ako cesta k totálnemu zotročeniu

  Ako trebárs napríklad vy dnes ovládate svoj televízny prijímač diaľkovým ovládaním a obyčajným stlačením gombíka volíte programy, či už zábavu, šport, film, pieseň, alebo čokoľvek iného, na čo sa budete pozerať a čo na vás bude vnútorne pôsobiť, presne rovnako môže niekto z neznámeho centra stláčať ovládač a prostredníctvom implantátu vo vás aktivovať rozličné psychické stavy, ako je trebárs zúfalstvo, strach, úzkosť, túžbu zabíjať a tak ďalej a tak ďalej.

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1611/bezhotovostna-platba-ako-cesta-k-totalnemu-zotroceniu

  - [ oto ]
 8. Sýrie, USA, Rusko! Světová válka na spadnutí?

  Ve všednosti dnů si mnozí lidé ani nevšimli, že jsme se ocitli na pokraji vojenské konfrontace mocností. Američtí generálové chrlí výhrůžky o ruských vojácích, kteří začnou hromadně přicházet domů ze Sýrie v igelitových pytlích. A také o tom, že již není otázkou, zda-li vypukne válka s Ruskem, ale kdy vypukne.

  Více se dozvíte na: http://smilan.bloger.cz/_/Syrie-USA-Rusko-Svetova-valka-na-spadnuti

  - [ oto ]
 9. Burknini! Lekcia mravnosti nemravnej Európe!

  Burkini sú celotelové plavky moslimiek, ktoré sa najmä na francúzskych plážach stali jednou z najhorúcejších tém tohto leta. Reportérka Mathilde Cousinová bola napríklad svedkom ponižujúceho pokutovania ženy za to, že nemala oblečenie „rešpektujúce dobré mravy a sekularizmus“. Vyzeralo to dosť násilne, keď traja policajti obkolesili dotyčnú ženu, pričom jeden z nich držal prst na spúšti slzotvorného plynu.

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1609/burknini-lekcia-mravnosti-nemravnej-europe

  - [ oto ]
 10. Prečo ma iritujú predpovede kolapsu civilizácie?

  Prednedávnom som sa na internete stretol s textom, ktorý hovoril o možnostiach prežitia po kolapse civilizácie. Článok bol napísaný formou testu a podľa počtu získaných bodov dostal čitateľ určitý komplexný obraz o možnostiach svojho osobného prežitia, alebo neprežitia podobnej krízovej situácie.

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1608/preco-ma-irituju-predpovede-kolapsu-civilizacie

  - [ oto ]
 11. O ľudskej schopnosti získať odpoveď na všetko

  Je našou prirodzenosťou, že si vždy budeme klásť najrozličnejšie otázky. Avšak človek, nachádzajúci sa tvárou v tvár najzásadnejším otázkam vlastného bytia by mal vedieť, že na každú z nich existuje odpoveď a že on sám sa je schopný týchto odpovedí dopátrať.

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1607/o-ludskej-schopnosti-ziskat-odpoved-na-vsetko

  - [ oto ]
 12. Zničí nás to neviditeľné?

  Človek dneška je človekom hmoty, uznávajúcim len to, čo vidí, čo dokáže ohmatať, čo podľa neho reálne existuje a čo mu prináša nejaký viditeľný hmotný prospech. Iba to je hodné jeho úsilia, námahy a odriekania. Všetko ostatné, čo do vyššie spomínanej kategórie nepatrí, čo teda nie je možné vidieť, ohmatať a čo z hmotného hľadiska možno považovať za neexistujúce, to všetko je pre súčasných ľudí bezpredmetné a nehodné pozornosti.

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1606/znici-nas-to-neviditelne

  - [ oto ]
 13. Prečo potrebujú USA a západné štáty vládnuť svetu?

  Začnem faktami, ktoré som spomínal už viackrát. Prostredníctvom nich sa dá totiž dokonale pochopiť zvrátený spôsob uvažovania, na základe ktorého považujú USA a západné krajiny nutnosť vlastnej svetovej hegemónie priam za životne dôležitú. Prvým faktom je skutočnosť, že ak by všetky národy sveta žili takým istým životným štýlom, ako západ, potrebovali by sme k tomu energetické zdroje štyroch planét podobných Zemi.

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1606/preco-potrebuju-usa-a-zapadne-staty-vladnut-svetu

  - [ oto ]
 14. Spoločnosť je chorá. Ako ju vyliečiť?

  Ak sa detailnejšie pozrieme na najrozličnejšie odvetvia spoločenského, ekonomického a kultúrneho života, nájdeme veľké množstvo vecí, ktoré nie sú dobré. Vecí, ktoré spôsobujú problémy, pnutia a konflikty. A to platí nie len v rámci našej spoločnosti, ale aj medzi národmi, či náboženstvami. Na základe toho potom často dochádza k prejavom nespokojnosti, násilia a teroru. Dochádza k lokálnym ozbrojeným stretom, ba v súčasnosti narastá i hrozba opätovného, veľkého celosvetového vojnového konfliktu. A to už nie je žiadna maličkosť!

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1605/spolocnost-je-chora-ako-ju-vyliecit

  - [ oto ]
 15. Dobrý a zlý extrémizmus! Odhalenie falše a dvojitého metra EU

  V živote bývame často postavení pred okolnosti, v ktorých sa zrazu a celkom nečakane ukáže naša pravá tvár. Napríklad trebárs naša faloš a pokrytectvo, ktoré sa nám inokedy darí celkom úspešne skrývať. No a presne k takémuto náhlemu odhaleniu falše, pokrytectva a dvojakého metra došlo nedávno zo strany EU. Konkrétne zo strany rozličných, EU naklonených, oficiálnych i neoficiálnych zdrojov, ktoré vyjadrovali svoje rozhorčenie nad nedávnymi slovenskými parlamentnými voľbami.

  Viac sa dozviete na:

  http://smeromkzivotu.blogspot.sk/2016/03/dobry-zly-extremizmus-odhalenie-false.html

  - [ oto ]
 16. Aj socializmus mal svoje dobré stránky

  Nič nie je úplne čierne, ale ani úplne biele. Keď sa objektívne pozeráme na svet zistíme, že všetko má svoje pre a svoje proti. A presne tak je to aj so súčasným a bývalým spoločenským systémom. Nie všetko v tom bývalom bolo zlé a nie všetko v tom súčasnom je iba dobré. Mnohým skôr narodeným ľuďom sa preto bytostne prieči dnešné, jednostranné a propagandisticky orientované, čiernobiele videnie vzťahu medzi súčasnosťou a minulosťou v oficiálnych médiách.

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1603/aj-socializmus-mal-svoje-dobre-stranky

  - [ oto ]
 17. Imigrácia nekorešponduje s Vôľou Stvoriteľa!

  Ľudia sa už dávno prestali pýtať na to, či je ich konanie v súlade s Vôľou Stvoriteľa a jeho Zákonmi. Vôbec nás už nezaujíma, či sú naše snahy o riešenie najrozličnejších problémov kompatibilné so Zákonmi Tvorcu univerza. Môžeme síce vo svojej slobodnej vôli jednať takýmto spôsobom, avšak naše konanie sa tým automaticky dostáva do rozporu so Zákonmi univerza, čo pre nás musí mať celkom logicky nepriaznivé dôsledky.

  Viac sa dozviete na:

  http://smeromkzivotu.blogspot.sk/2016/02/imigracia-nekoresponduje-s-volou.html

  - [ oto ]
 18. Korene európskeho pseudohumanizmu

  Ak ku tým najextrémnejším prejavom islamského sveta patria samovražedné atentáty, tak ku tým najextrémnejším prejavom nemohúcnosti a slabosti súčasnej Európy patrí samovražedná dobročinnosť. V čom sa skrýva príčina tohto stavu? Kde hľadať korene pseudohumanizmu, ktorý z dlhodobého hľadiska ohrozuje identitu európskych národov?

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1601/korene-europskeho-pseudohumanizmu

  - [ oto ]
 19. Aký je zmyslel staroby a čakania na smrť?

  Položili ste si niekedy otázku, aký má vlastne zmyslel neskorá staroba, nemohúcnosť, choroba a odkázanosť na iných, javiace sa ľuďom aktívneho veku ako niečo bezvýchodiskového? A nie len im, ale aj mnohým starým ľuďom samotným?

  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1512/aky-je-zmyslel-staroby-a-cakania-na-smrt

  - [ oto ]
 20. Prečo vládne svetu útlak a neprávo

  Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, vládnu na našej planéte rôzne formy útlaku. Existuje napríklad skupina ľudí, ktorí tvrdia, že najväčším svetovým utláčateľom sú USA. Tie vraj majú prsty vo všetkých ozbrojených konfliktoch po celom svete za posledných 60 rokov. Hovorí sa, že USA sú svetovým hegemónom, ktorý sa snaží dostať všetky národy do svojho područia, aby ich mohol ovládať a profitovať z nich.

  Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1511/preco-vladne-svetu-utlak-a-nepravo

  - [ oto ]
 21. Smutná nevedomosť o zmysle života

  Všetky generácie obyvateľov tejto zeme, nasledujúce jedna za druhou sa javia ako jedna veľká štafeta nevedomosti. Nevedomosti o tom najdôležitejšom, čo v živote človeka vôbec jestvuje. Nevedomosti o skutočnom zmysle a účele vlastného bytia.

  Viac sa dozviete na: http://smilan.bloger.cz/_/Smutna-nevedomost-o-zmysle-zivota

  - [ oto ]
 22. Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se najde někdo, kdo neví, že to nejde. A dokáže to.

  - [ William Wilberforce ]
 23. Nie je tak dôležité, kde si, ako to, kam ideš.

  - [ Alice Hall ]
 24. Kam vedú naše cesty po smrti?

  Keďže ľudia v tom nemajú jasno, boja sa smrti i toho, čo bude po nej. A pre svoj strach sa radšej rozhovorom o smrti vyhýbajú. Avšak kvôli strachu, prameniacemu predovšetkým z nevedomosti zostávajú v tejto dôležitej otázke aj naďalej neznalými. Je to ako začarovaný kruh, z ktorého niet úniku.

  Viac sa dozviete na:

  http://uvazujme.blog.pravda.sk/2013/04/22/kam-vedu-nase-cesty-po-smrti/

  - [ oto ]
 25. Vášeň znamená utrpenie a súcit znamená spoločné utrpenie. Utrpenie vytvára vytrvalosť a vytrvalosť formuje charakter a charakter plodí nádej. A to povzbudzuje ľudí, keď vedia, že nie sú sami.

  -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 26. Vidíš, čo zabíja tvoje telo, ale nevidíš, čo zabíja tvoju dušu.

  -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 27. Nedávno som sa naučila veľmi milovať nedokonalosť, pretože vrhá tak veľké svetlo na Božiu milosť. A ak je niekto k tebe milosrdný, vtedy najviac cítiš jeho lásku a on vidí, kto si, a aj tak ťa miluje.

  -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 28. Je toľko hlúpych vecí, ktoré nás okrádajú o náš cieľ. Hlúpe veci - keď veríš lži, že nie sme takí dôležití, akí v skutočnosti sme. Že náš život nie je taký dôležitý, aký v skutočnosti je. Je dôležitý pre ľudí, ktorých miluješ, je dôležitý pre ľudí, ktorých budeš milovať v budúcnosti, je dôležitý pre svet okolo teba a je také dôležité, aby si naplnil plán, ktorý len ty môžeš naplniť tak, ako ho môžeš naplniť. -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 29. Nespievala by som nič z tohto, keby som si nemyslela, že to môže niekomu pomôcť. Hlavne dievčatám. Pre dievčatá je to tak ťažké - sú nútené mať radi túto kapelu alebo hentú kapelu, obliekať sa takto, ale nie tak - urobiť čokoľvek, vďaka čomu splynú so stenou. Ale dievčatá sú vo vnútri také vášnivé, čakajú na vypustenie - a to je to, k čomu sa snažím povzbudzovať: buď tým, kým si, riaď svoj život.

  -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 30. Chcem len povedať: 'Tvoj život je viac ako len pár rokov. Je toho viac, čo príde. Po tom všetkom môžeš byť silnejší.' Chcem aby to počuli, pretože si myslím, že tak veľa úžasných ľudí skončí zdrvených udalosťami v živote. Mohli by vykonať toľko veľkých vecí, aby urobili zo sveta lepšie miesto, ale nevykonajú, pretože ich nikto nikdy nepovzbudil.

  -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 31. Niekto ti povedal, že si bezcenný, alebo niekto spôsobil, že si sa tak cítil, a bolo to nesprávne, bolo to voči tebe nespravodlivé. Pretože je tak dôležité, aby si dosiahol najvyššie výšiny toho, prečo si bol stvorený. A nehovorím o práci alebo o kariére, hovorím o tom, kto si. To čo robíme tu na pódiu je naozaj úžasné, môže to ľuďom pomôcť, ale nie je to dôležitejšie, ako keď prídem domov, objímem svoju sestru a poviem jej, že ju ľúbim. -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 32. Niekto ti povedal, že si bezcenný, alebo niekto spôsobil, že si sa tak cítil, a bolo to nesprávne, bolo to voči tebe nespravodlivé. Pretože je tak dôležité, aby si dosiahol najvyššie výšiny toho, prečo si bol stvorený. A nehovorím o práci alebo o kariére, hovorím o tom, kto si. To čo robíme tu na pódiu je naozaj úžasné, môže to ľuďom pomôcť, ale nie je to dôležitejšie, ako keď prídem domov, objímem svoju sestru a poviem jej, že ju ľúbim.

  - [ mishel ]
 33. Väčšina ĺudí, ktorá bude toto teraz čítať, bude mať pravdepodobne život hore nohami a bude sa cítiť vinná. A ak si kresťan, prosím, vypočuj si toto od niekoho, kto si zničil život a snažil sa to sám napraviť... Nenič sa len preto, že si to už urobil, a nevezmi si niekoho len preto, že chceš mať sex, alebo preto, že si už mal. Božie milosrdenstvo je každý deň nové a dnes môžeš začať odznova. Náš Boh je verný svojmu slovu, tak sa modli za sebakontrolu.

  -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 34. Väčšina ĺudí, ktorá bude toto teraz čítať, bude mať pravdepodobne život hore nohami a bude sa cítiť vinná. A ak si kresťan, prosím, vypočuj si toto od niekoho, kto si zničil život a snažil sa to sám napraviť... Nenič sa len preto, že si to už urobil, a nevezmi si niekoho len preto, že chceš mať sex, alebo preto, že si už mal. Božie milosrdenstvo je každý deň nové a dnes môžeš začať odznova. Náš Boh je verný svojmu slovu, tak sa modli za sebakontrolu.

  - [ mishel ]
 35. Ak si mal pocit, že niekto spôsobil, že si sa cítil bezcenný, je to lož. Si vzácny, zaslúžiš si, aby s tebou zaobchádzali ako so vzácnym drahocenným pokladom.

  -Lacey Sturm

  - [ mishel ]
 36. Strom

  Vedľa cestičky je dom,

  vedľa neho rastie strom.

  Prši dážď a vietor fučí,

  semienko na strome puči.

  Za rána sa slnko smeje,

  Po poludní dáždik leje.

  Pri večeroch býva kosa,

  za rana je čerstva rosa.

  Keď vyrastie ďalšia ruža,

  niake dievča stretne muža.

  Začína nám príbeh krásne,

  vložím to do tejto básne.

  V jednom meste sú však ľudia,

  čo sa tam len stále nudia.

  Vedľa mesta stavajú dom,

  vedľa domu rastie strom.

  Autíčko na ceste fičí,

  veverička z kríčka kričí.

  Autíčko do mesta ide,

  sem k nám asi kuknúť príde.

  Strom len na cestu smutne kuká,

  vietor do lístia mu len fúka.

  Veverička mu po hlave skáče,

  strom len vzdychá a plače.

  Veverička zisťuje čo sa stromu deje,

  slnko sa len kuká a smeje.

  Po ceste išla hliadka a bolo počuť zvonec,

  našej básne je už koniec.

  - [ Patrik ]
 37. Keď hovoríme o hriechu, musíme rozumieť tomu, čo hriech je. Hriech nie je niečo, o čom Boh hovorí, že to nemôžeš spraviť, pretože ti chce niečo vziať. Hovorí: "Ak spravíš toto, bude to znamenať smrť. Ak spravíš toto, bude to znamenať život." A potom hovorí: "Prosím, zvoľ si život, aby si mohol žiť. Stvoril som ťa, viem ako funguješ. Stvoril som celú túto Zem, viem, ako funguje. Prosím, vyber si život."

  - Lacey Sturm

  - [ Mishel ]
 38. ‎"I can't complain, but sometimes I still do." -- Joe Walsh

  - [ Andy ]
 39. Kto chce robiť veľké veci, ten musí nájsť odvahu robiť veľké obety

  - [ Michal Kolár ]
 40. Pokrytecký nie je Boh, ale my.

  - Lacey Sturm

  - [ Mishel ]
Stránkovanie: | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ... | 11 | Ďalej »
Usporiadanie výrokov: Od najnovších | Podľa autorov