Prianie lásky

Žena vyšla z domu a uvidela 3 starých mužov s dlhými bielými fúzami, ktorí sedeli vpredu na dvore. Nepoznala ich. Povedala: "Nemyslím, že vás poznám, ale musíte byť hladní. Prosím poďte dnu a vezmite si niečo na zjedenie."

"Je tu pán domu ?" , opýtali sa.

"Nie", odpovedala.

"Potom nemôžeme vstúpiť" , odpovedali oni.

Večer, keď sa manžel vrátil, žena mu povedala, čo sa stalo. Choď a povedz im, že som doma a pozvi ich. Žena vyšla von a pozvala mužov dovnútra.

"My nemôžeme spoločne vstúpiť do domu ", odpovedali.

"Prečo nie?", opýtala sa.

Jeden z tých starých mužov začal vysvetľovať. Ukázal na jedného z nich a povedal: " Jeho meno je Zdravie", ukázal na druhého, " tento sa volá Úspech a moje meno je Láska." Potom dodal: "Teraz bež a prediskutuj so svojím mužom, ktorého z nás chcete doma.

Žena sa vrátila a povedala, čo počula. Jej manžel mal veľkú radosť. " Aké milé !", povedal. "Vzhľadom na túto situáciu pozveme Zdravie. Nech príde a naplní náš dom zdravím."

Jeho žena nesúhlasila. "Drahý, prečo nepozveme Úspech?"

Svokra, ktorá počula ich rozhovor, vbehla do izby so svojím návrhom: " Nebolo by lepšie pozvať Lásku ? Náš dom by bol naplnený láskou !"

"Dajme na radu našej svokry, povedal manžel svojej žene. Choď von a pozvi Lásku, bude to náš nejlepší hosť."

Žena vyšla von a opýtala sa tých troch mužov: "Ktorý z vás je Láska ? Poďte, prosím a buďte naším hosťom."

Muž menom Láska vstal a šiel k domu. Ostatní dvaja vstali tiež a nasledovali ho. Prekvapená žena sa opýtala Zdravia a Úspechu: " Pozvala som iba Lásku, prečo idete tiež ?"

Starí muži odpovedali spoločne. " Keby ste pozvali Zdravie, alebo Úspech, ostatní dvaja by zostali vonku, ale vy ste pozvali Lásku a kdekoľvek on ide, my ideme s ním. Kdekoľvek je Láska, tam je aj Zdravie a Úspech !!!!!!!!!"

Moje prianie pre Teba...

Tam, kde je bolesť, prajem Ti kľud a mier.Tam, kde sú pochyby, prajem obnovenie dôvery v Tvoje schopnosti pracovať na nich.Tam, kde je únava a vyčerpanie, prajem Ti porozumenie, trpezlivosť a nové sily. Tam, kde je strach, prajem Ti lásku a odvahu.

Pridané 27. január 2004 by Admin

Kategória Zábavný text | 3 komentáreAdmin

« Heinrich von Boole-Karajan Balada o vete Rolleovej ( 138 / 321 ) Mám Ťa vytesaného v kameni! »

Hodnotenie:Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10Hodnotenie: 9 / 10
Počet hlasov:Hlasovali: 3 ľudia
Počet zobrazení:Čítalo 12407 ľudí.

Pridaj komentár k zábavnému textu


*

*

Nepoužívajte HTML kód. Môžte použiť špeciálne značky.

*
Dva plus päť slovom.

10 bodov

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaa

Pridané 1. december 2008 14:57:28

zojazoja@zoznam.sk

9 bodov

krásne,na povzbudenie duše..

Pridané 28. november 2008 00:04:26

foska

9 bodov

tento prispevok mal nielen uroven ale i nieco na zamyslenie.

Pridané 24. november 2008 20:12:54

Sylvia